Co wolno Ministrowi to nie Tatusiowi….

O pozbawieniu matki władzy rodzicielskiej sąd w Brukseli zdecydował na dzień przed śmiercią mamy Ines, dając ojcu wyłączne prawo do opieki nad córeczką i nakaz wydania mu jej. 

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik rozmawiał o losie dziewczynki z wicepremierem Belgii Koenem Geensem. Tam mieszka ojciec 4-latki, który chce ją wywieźć z Polski po śmierci jej matki. – Wyroki są jednoznaczne, ojciec jest jedynym rodzicem, ma pełne prawo do zabrania dziecka do domu – mówi Geens. Polska strona podkreśla, że nie kwestionuje wyroków sądów, ale sposoby ich egzekwowania.

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik poinformował we wtorek, że zdecydował o wystąpieniu do Sądu Okręgowego w Katowicach o wszczęcie nadzoru administracyjnego nad sprawą przymusowego odebrania 4-latki i oddania jej ojcu w Belgii. 

Jak to wygląda wobec rodziców w Polsce to dobrze wiemy! Szkoda ,że Pan wiceminister Michał Wójcik wraz ze swoim kolegą Rzecznikiem Praw Dziecka Mikołajem Pawlakiem nie są tak aktywni w sprawach o alienowanie setek tysięcy polskich dzieci.

Według belgijskich władz Polska nie może być wyjątkowo traktowana. „Nieuszanowanie wyroku nie byłoby również dobre w międzynarodowym kontekście tej sprawy – przestrzegania konwencji haskiej i zasad współpracy w kwestii prawa rodzinnego i praw dziecka – obowiązujących we współpracy z innymi państwami” – podała strona belgijska.

więcej poniżej:

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-06-17/trwa-walka-o-prawo-do-opieki-nad-4-latka-w-tle-zarzuty-belgow-o-rasizm-wobec-ojca/

Ten wpis został opublikowany w kategorii inne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.